Umění

6 pádných důvodů, proč byste měli chodit na tattoo festivaly

By

on

Jestli toužíte po prvním tetování, neměli byste pátrání po informacích a dobrých tatérech omezovat pouze na internet. Zvedněte proto zadky a navštivte tattoo festivaly, se kterými se během začátku letní sezóny všude roztrhne pytel.

Krásné tetování není žádná výsada. Pro to, abyste na sobě doživotně mohli nosit práci mistra, toho nemusíte moc udělat. Během roku se (nejen) v Čechách pořádá hromada tattoo festivalů, na které se sjíždí tatéři z tuzemských i zahraničních studií. Provést výzkum na internetu a mezi známými je sice fajn, ale měli byste se sami na vlastní oči opravdu přesvědčit o tom, jak vůbec práce tatéra vypadá – a jestli je to opravdu to, co chcete.

O uplynulém víkendu se konal jedna z prvních letošních akcí, 13. ročník Tattoo Jamu ve Strakonicích. Oproti akci Prague International Tattoo Convention je Tattoo Jam komornější, ale nesporně stál za to už jen pro to, že se jedná o dlouholetou tradiční událost. K čemu vám jako adeptovi na první tetování vůbec taková akce může být prospěšná?

1. Poznáte a porovnáte práci hned několika různých tatérů současně

Nesporná výhoda každého festivalu – tatéři jsou poskládaní ve stáncích jeden vedle druhého a krom toho, že je můžete aktivně oslovit, na sebe rozdávají vizitky, kontakty a vy na místě můžete prolistovat jejich návrhy (i fotky hotových prací). Navíc na každém stánku tatéři už od začátku akce pracují na svých modelech – tetují, tetují a zas jen tetují. A vy jim výjimečně můžete civět za rameno a sledovat, jak vůbec takové tetování vzniká.

FotorCreated

Největší highlighty 13.tého Tattoo Jamu 2016?

Za redakci to byli tři tatéři z pražských studií – Petr z Skinlab Tattoo, Igor Tattoo a Fíla Tattoo. První zmíněný Petr je mistr coloringu a z jeho práce doslova přecházely oči; pokud toužíte po barevném tetování, rozhodně se obraťte na něj. Igor je naopak neskutečný talent v realistice, velmi často tetuje především ženské tváře, ať už v barvě nebo v černobílém provedení. Fíla Tattoo zaujal jedním z nejlepších přítomných portfolií, které bylo směsicí hravých fantaskních motivů.

Kontakty: Skinlab Tattoo – odkaz; Igor Tattoo – odkaz; Fíla Tattoo – odkaz.

2. Uvidíte na vlastní oči, jak tetování skutečně probíhá

Na každé konvenci se na místě tetuje po celou dobu konání. Ctí všech zúčastněných tatérů je fakt, že vše probíhá v perfektní čistotě a každé tetování je špičkově hygienicky ošetřeno. Sami se o tom můžete přesvědčit; případně vám budou zodpovězeny jakékoliv otázky ohledně hygieny, použitých barev a také péče o hotové tetování.

3. Uvidíte velkou hromadu potetovaných lidí

Kolem vás bude hromada nadšenců z téhle obrovské subkultury. A vy tak na vlastní oči uvidíte, jak různé motivy vypadají na lidech všeho věku (a pohlaví). Což vám dá velkou výhodu – velmi dobře si rozmyslíte, co a kde byste na sebe chtěli nechat vytetovat – a jestli vůbec.

4. Máte možnost nakoupit supr hadříky a doplňky

Lucky Hazard na molu. #tattoojam2016strakonice #tattoojam2016 #luckyhazzard #pinupgirls

A photo posted by Veronika Doleželová (@wesperfey) on

Na tattoo konvencích nejde jen o to trvale vyšperkovat své tělo, ale především také o vychytání módních doplňků. Přehlídky nesmí chybět – letos se na Tattoo Jamu předvedlo s módními kousky studio Lucky Hazard, které distribuuje do Čech americkou módu inspirovanou rock´n´rollem pro všechny věkové kategorie. A oblečením to nekončí – piercingy, naušnice, prsteny, barvy na vlasy… Budete mít problém udržet ruce od peněženky.

5. Výjimečná příležitost! Tetování můžete dojednat na místě

Ovšem za podmínky, že na vás tatér bude mít na místě čas – záleží na vaší domluvě. Sice je lepší se předem důkladně rozmyslet, co chcete vytetovat, ale pokud vás práce vybraného tatéra sama o sobě chytila za srdce, neváhejte – především jde-li o zahraničního hosta, ke kterému nemáte moc velkou šanci se dostat. Nejlepší je už se několik dnů před akcí s tatérem zkontaktovat a dohodnout se, zda by vás na akci potetoval (kdo a jaká studia navštíví konvenci se už ví nějakou dobu předem, proto sledujte stránky pořadatele). Konvence jsou většinou příležitostí pro tatéra ukázat svůj um. Může vám nabídne svůj originální návrh, nebo se dohodnete na návrhu podle vašeho přání. Pozor, na konvencích většinou neplatí, že byste měli na tetování výrazně ušetřit. Záleží na tom, jak tatér nacení svou práci – je ale možné, že se cena bude mírně nižší od té, kterou by si účtoval ve studiu. Za žádnou cenu ale opět nesmlouvejte, jen byste tatéra zbytečně urazili.

6. Ženy, víno (taky pivo) a zpěv!

O umění tu jde především, ale jakmile se dotetuje, začíná ta pravá párty! Dobré jídlo, pití, kapely a spousta nových lidí k seznámení – to je po vás další příležitostí, jak se ponořit a pořádně vyráchat v prostředí plném nadšenců do kérek, piercingů a tělesných modifikací. Dozvíte se řadu zkušeností, drbů a tipů nejen na tatéry. Tak příště nemeškejte – uvidíme se na Prague International Tattoo Convencion 2016, které letos bude mít už 18. ročník v řadě.

uvod-FB-stranka-1.3-finale

Recommended for you

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *