Uncategorized

Legendární Nokii 5110 používá prý skoro deset tisíc Čechů! Vzpomeňme na legendu legend!

By

on

T-Mobile předložil zajímavou statistiku, která ukazuje, které modely mobilních telefonů jejich zákazníci používají. Dozvěděli jsme se zajímavé věci. Třeba že takovou Nokii 5110 používá dokonce 9800 zákazníků T-Mobilu!

Schválně, jak starý je váš mobilní telefon? Zatímco kdysi dávno nám mobily vydrželi určité období (ostatně byly to festovní, nerozbitné mašiny), dnes měníme mobil klidně po roce, stačí, že se objeví nějaká novinka, bez které prostě nemůžeme být.

Legenda legend

Jak je vidět, tenhle mobil je skutečně legendární a zřejmě jde o jeden z nejoblíbenějších mobilů v dějinách. Ostatní mobilní „stařešiny“ totiž zdaleka nejsou tak oblíbené, například Philips Fizz se v síti T-Mobilu přihlašuje devětkrát, Motorol D160 (oba mobily pocházejí z roku 1997) pak 26.

Hada hrál každý

Připomeňme si, čím vším byl tento mobil legendární. Tak třeba, kdo nehrál hada? Na dnešek zcela primitivné hra dokázala zpříjemnit cestu autobusem bůhví kam, nebo nejednu poradu. To, že by se vám snad mobil vybil, nehrozilo. Na jedno nabití totiž vydržel třeba týden. Nokia 5110 umožňovala na tehdejší dobu převratnou funkci, výměnné kryty, takže jste si mohli mobil převléknout a mít každý den v týdnu jinou barvu.

Ovládání i pro děti

Mobil umožňoval velmi snadné a intuitivní ovládání díky jedné navigační klávese s místní nabídkou. Díky svému tvaru se perfektně hodil do ruky. Ačkoliv spatřil světlo světa v roce 1998, ještě několik let poté byl zdaleka nejprodávanějším mobilem u nás. A to se začal prodávat za 10 000 korun!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *