Celebrity

Dělá si z nás televize Barrandov srandu? Pořady Aféry a Nebezpečné vztahy jako ta největší šmíra televizní zábavy

By

on

Televize Barrandov představuje v českém mediálním rybníčku neobyčejný úkaz. Její pořady se pravidelně ocitají mezi tou nejhorší šmírou české televizní tvorby, což by tak pozoruhodné nebylo. Zajímavé je, že nám televize, a to i ústy svého tak populárního moderátora neříká pravdu a klidně lže o žánru pořadu.

Jak tomu může někdo věřit?

Pořad Luďka Staňka na televizi Stream si bere na paškál to nejabsurdnější z české televize. To, co vzniklo na televizi Barrandov, si v tomto pořadu nachází své místo v prakticky každém díle. Ať jsou to pořady, ve kterých hvězdy dávno minulé vyprávějí za pokyvování a bohorovného úsměvu Aleše Cibulky, nebo pořad, ve kterém se snaží ředitel televize moderovat politickou debatu. To nejabsurdnější ze všeho ale představují pořady Aféry a Nebezpečné vztahy. Právě u nich totiž nechápeme, proč vlastně vznikly a co nám tím chce televize sdělit. A hlavně, jak je možné, že se najdou diváci, kteří tomuto pořadu a potažmo televizi Barrandov věří?

Musil, nebo Kristelová, je to jako přes kopírák

Pořady jsou to jako přes kopírák, jeden uvádí Honza Musil, druhý peroxidová blondýna Kateřina Kristelová. Televize se nám snaží namluvit, že určití lidé se na ni obrátili v natolik intimních záležitostech, jako je nevěra, nemanželské děti, ale i domácí násilí, krádež… Televize vyhledala i ostatní aktéry příběhu a i ti poslušně do televize zavítali, aby se zde před celým národem (nebo přesněji před těmi pár procenty diváků, kteří televizi Barrandov sledují) vyzpovídali. Proč by to kdokoliv dělal, co by z toho měl, to je ve hvězdách.

Honza Musil tvrdí, že je to doopravdy, tak to musí být pravda!

Nicméně se všichni sejdou ve studiu, kterému vládne zmalovaná Kateřina Kristelová, nebo blazeovaně se usmívající Jan Musil, aby zde za bučení a tleskání najatého publika, přehrávali svá dramata, hádali se, prali, řvali na sebe atd. Co je ale pozoruhodné, televize se nám snaží i přes velmi špatné herecké výkony namluvit, že všechny příběhy se skutečně staly a že jejich aktéři jsou skuteční. A pozor, najdou se lidé, kteří tomu i uvěří… Pravda, na facebookovém profilu Jana Musila se občas někdo zeptá, jestli je to doopravdy, aby ho Jan Musil důrazně ubezpečil, že rozhodně ano, že se prý jen občas stane, že nedojde skutečný hrdina příběhu, a tak se musí vzít zavděk hercem. Že už to je naprostý nesmysl a že by asi nikdo nechtěl, aby vyprávěl osobní příběh, do kterého by mu vstupoval najatý herec, je nabíledni…

Chcete si zahrát? Za tři tisíce může každý

Fanoušci, nebo spíš fanynky Honzy Musila, mu však až slepě důvěřují a nepátrají, proč jsou hlavní herci tak děsivě prkenní, nebo třeba proč zde vystupují „rodilí“ Němci, kteří ale mluví perfektně česky a občas prohodí větu: „Hans, du bist ein Idiot!“ němčinou z třetí třídy. Nad tím vším barrandovský divák prostě nedumá. A asi se k němu také nedostanou inzeráty z facebookové skupiny Casting, ve které každý den hledají do pořadu určité typy lidí, kteří ani nemusí umět hrát (pro to ty děsivé výkony), ale za to se mohou těšit na honorář 3000 korun za pár hodin natáčení. Což je takové lákadlo, že někoho seženou prostě vždy. „Nebezpečné vztahy, mluvený kompars cca 25 stran textu. Je nutné část si zapamatovat. Pokud nevíte, musíte si rychle něco vymyslet. Za 3200 brutto, daní si každý sám ve většině případů. Kompars také brutto za 700 za 4 díly. Celé je to divadlo, herec je jen Musil . Občas jde hrát i třeba herec z malého divadla,“ uvádí jeden z „herců“ na internetovém fóru castingových agentur. Zvláštní je právě role Jana Musila a Kateřiny Kristelové. Ti předvádějí emoce, slzy, smích, údiv jak na běžícím páse, a tak divákům vlastně bezostyšně lžou.

Proč z nás dělají hlupáky?

Jak z nás může dělat televize Barrandov takové hlupáky, jak je možné, že jí to někdo věří a proč by chtěl proboha kdokoliv promarnit byť pět minut sledováním této největší televizní české šmíry, proti které je Ordinace v růžové zahradě shakespearovské drama? V televizi Barrandov se stal před časem šéfem programu moderátor Jan Musil. Od té doby poskytuje televize těmto pořadům mnohem větší prostor, který se stále zvětšuje na úkor jiných pořadů. Těžko říci, proč právě jemu dal ředitel televize Jaromír Soukup takovou důvěru. Z reakcí na Facebooku televize lze totiž usuzovat, že trpělivost diváků je jen jedna a že už pomalu začíná docházet: „Jak dlouho se budou vysílat pořady jako Česká tajenka, Vlivní s Alex Mynářovou, Můžu dál, Soudkyně Barbara, Soudce Alexandr? Odpověď zní: No, do té doby, než je pan Musil zruší a bude místo nich vysílat Nebezpečné vztahy!“ povídají si diváci televize na Facebooku. Fanynek Honzy Musila je možná na jeho Facebooku dost, ale aby utáhly celou jednu televizi, na to asi nemají. Tenhle experiment se tak může už tak okrajové televizi Barrandov pěkně vymstít.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *