Jídlo

Kam na sv. Patrika? Vybírete z 5 nejlepších irských pubů v Praze

By

on

17. březen je hned po Vánocích, Halloweenu a Dni práce, kdy (většina z nás) má od fochu ve skutečnosti padla, bezesporu nejvděčnějším svátkem na celém světě. Jak oceníte tohle kouzelné datum plné zelené barvy a irské veselosti vy? Znalci vám odpoví.

Když už chcete slavit sv. Patrika, tak s dobrým pivem po ruce. Kam na něj zajít? Dobrá otázka – odpovědí na ní je hned několik, tady máte naše skromné tipy.

1. J. J. Murphy´s Irish Bar (Tržiště 4; web zde)

A1

V Murphym na Malé straně se to hemží Čechy, Angličany, Iry, zkrátka vším lidstvem, které překoná ostýchavost a nechá se pohltit jeho živou atmosférou. Tahle hospoda v irském duchu by nebyla sama sebou bez přátelské obsluhy, u které si můžete objednat z menu klasickou irskou baštu, nebo vynikající pivo. Točí se tu Guinness i česká klasika, kterou můžete vypít při sledování sportovních přenosů. A pozor, potrpí si tu na karaoke.

 

2. Merlin Irish Pub (Bělehradská 994/68; web zde)

8537ddef2ef2c877786880039ac70a78

Kožené sedačky, dřevěný bar, šest druhů piv a vynikající steaky. Jestli je to pro vás ještě málo „irské“, obraťte oči ke stropu, kde je země zelených leprikónů a whisky, která vám sežehne vnitřek úst, vyobrazena v mapě. Krom přízemí tu jsou ještě sklepní prostory a v létě můžete zasednout i na zahrádku. Guiness je tu samozřejmostí. A oslavy sv. Patrika tu budou probíhat hned několik dnů v kuse – více zjistíte na webovkách podniku.

 

3. The James Joyce Irish Pub (U Obecního dvora 794/4; web zde)

clipboard02

James Joyce byste neměli minout už jen proto, že je vůbec nejstarším irským pubem v Praze a střední Evropě. Od té doby J.J. jednou změnil adresu a dnes je pár minut chůze od Staroměstského náměstí. Za jeho působení od roku 1993 ho navštívila řada známých jmen jako Liam Neeson, Denis Hopper a rád ho navštěvoval i prezident Václav Havel. Tady si opravdu naplno užijete irskou kuchyni, např. klasiku fish and chips, speciality z jehněčího a hovězího masa, nebo vynikající kuřecí křidýlka. A pokud vám nejde jen o pivo, můžete tu mít blízký zážitek i s širokou nabídkou irské whisky.

 

4. Caffrey´s Irish Bar ( Staroměstské náměstí 608/10; web zde)

caffrey

Caffrey najdete přímo na Staroměstském náměstí a i tenhle podnik v srdci Prahy má za sebou bohatou historii. Očekávejte, že si tu procvičíte angličtinu, zažijete živé koncerty a samozřejmě i sportovní přenosy. Kuchaři z Caffrey jsou školení kde jinde než přímo v Irsku a tak si během popíjení piva dáte i pořádně do nosu z „místní“ kuchyně. Na svátek sv. Patrika se tu obvykle koná Irský hudební festival – tak nemeškejte a zamluvte si zavčasu stůl.

 

5. Rocky O´Reillys (Štěpánská 620/32; web zde)

Paddys-Day-Rockys-10

U Rockyho mnozí ocení, že je rozdělen na kuřáckou a nekuřáckou část. Pub najdete kus od Václavského náměstí a tak je stejně jako výše zmíněný J. J. Murphy více navštěvovaný turisty – to by vás ale nemělo odradit od jeho návštěvy, právě naopak. Rocky vás nezklame svou přátelskou atmosférou, jídlem, ani pitím. Televize promítající sportovní utkání jsou tu jisté. A na Patrika očekávejte pořádný nával, tak pokud můžete, co nejrychleji si zamluvte místo!

Recommended for you

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *