Uncategorized

Profesionální pařani se musí nechat testovat na drogy!

By

on

Jak je vidět, profesionální paření her se stále více podobá vrcholovému sportu! Nově se budou muset hráči, kteří se budou účastnit velkých hráčských událostí, nechat testovat na drogy!

Přítomnost drog se bude testovat zřejmě již zanedlouho v Kolíně nad Rýnem, kde se uskuteční velký turnaj Electronic Sports League One. Testování bude pro hráče povinné, stejně jako na dalších turnajích. K tomuto kroku přistoupil Electronic Sports League poté, co jeden z předních hráčů známý pod přezdívkou Semphis přiznal, že na poslední velký turnaj v Country Striku se on i tým Cloud9 posilnili adderallem.

Adderall je léčivo, které není u nás registrované. Ve Spojených státech se používá na léčení poruchy ADHD, tedy hyperaktivních dětí. Jde o lék na bázi amfetaminu, který zvyšuje duševní bdělost a aktivitu. Lék potlačuje chuť k jídlu, jeho vedlejšími účinky jsou nervozita, nespavost, může vytvářet psychickou závislost.

Trevor Smith, senior manažer Electronic Sports League uvedl, že si společnost zvýšenou konzumaci drog uvědomuje: „V elektronických sportech dramaticky narostlo ocenění hráčů, sponzoři vkládají do soutěže stále více peněz a na hráče je vyvíjen stále větší tlak k tomu, aby byli úspěšní. A to vede mnohé hráče k tomu, aby si vypomáhali drogami. Electronic Sports League si myslí, že je třeba nastavit proto pravidla pro hraní pro všechny hráče a zachovat integritu elektronického sportu,“ prohlásil Smith.

Electronic Sports League v současné době pracuje na vytvoření závazných pravidel a vybírá typ drog, na které budou hráči testovaní. Hráči by měli být podrobování testu ze slin a z kůže. Mnozí hráči s testováním nesouhlasí: „Může Adderall pomoci se lépe soustředit a hrát lépe? Možné to je, ale pokud hráč nic neví o hře, postavách a krocích, pak je mu to zcela k ničemu!“ zlobí se profesionální hráčka Jemmillion.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *