Cestování

Literární kabaret dorazí do Mariánských lázní

By

on

Literární kabaret Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše z pražského divadla Archa dorazí v neděli 16. října do Mariánských Lázní s premiérovým večerem O Lásce a Krizi. Protagonisté pozvali do Clubu Na Rampě spisovatelku Kateřinu Tučkovou a spisovatele Vladimíra Párala. Hraje poprocková formace Tomáš Pastrňák & HerrDZ!

Večerem provázejí Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš.

Protagonistů jsme se zeptali, proč právě krize?

„Protože peripetie už byla,“ vysvětluje Malijevský.

„A na katarzi je ještě brzo,“ dodává Rudiš.

EKG O Lásce a Krizi

16. 10.

Club na Rampě, Mariánské Lázně 20:00

Účinkují: Kateřina Tučková a Vladimír Páral. Hraje Tomáš Pastrňák & Herr DZ. Čtou, přednášejí a vaří: Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš.

O EKG

EKG je literárně hudební kabaret, který ve spolupráci s Divadlem Archa pořádají Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš od počátku roku 2007. EKG je dnes nejvýznamnější českou scénou zaměřenou na živou literaturu a vědomě přehlíží hranice mezi žánry a generacemi. Protagonisté udržují pořad na pomezí literárního čtení, hudebního večera a divadelního kabaretu, každé představení je premiérou i derniérou zároveň. Důležitou roli hraje improvizace, komunikace s publikem a autorský přednes obvykle zcela nových textů současných (nejen) českých spisovatelů.

Recommended for you

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *