Cestování

Speciální vánoční PechaKucha Night v Mariánských Lázních

By

on

Oblíbená série přednášek PechaKucha bude v pátek 16. prosince na mariánskolázeňské radnici pokračovat speciální vánoční edicí. Tentokrát do Mariánských Lázní přijali pozvání místní rodáci, kteří jsou zároveň světáci a osobnosti spjaté s tímto krásným městem. Veřejnost je může znát třeba z televizního zpravodajství jako moderátorku ČT Petru Tuháčkovou, nebo z cestovatelského blogu jako Karla Nyklese. Mohli jste je potkat v okolí jako Jaromíra Bartoše, který mapuje v lázních a jejich okolí přírodní vývěry minerálních vod. Mohli jste je ale potkat i ve světě jako Václava Pavlečku, který pomáhá růst startupům a inovacím na třech kontinentech. Vánoční PechaKucha odstartuje ve velkém sálu radnice již tradičně ve 20 hodin 20 minut.

Tohle je důkaz, že Mariánské Lázně dávají světu opravdové šviháky. Velice nás potěšilo, že společně s mladými talenty na radnici vystoupí i dvě velké dámy, výtvarnice Ludmila Seefried-Matějková a Bohdana Holubcová. Celkem v pátek uvidíte 11 mariánskolázeňských osobností. Zajímavých lidí je tu ale mnohem víc, určitě budeme v této speciální edici pokračovat,“ usmívá se za pořádající sdružení švihák jeho předsedkyně Markéta Monsportová. Po skončení přednáškového programu pak chodby radnice roztančí jeden z přednášejících – Vašek “Vincent” Pavlečka aka Dj Win.cent.

Projekt PechaKucha [peča kuča] vymysleli a uvedli v život v roce 2003 v Tokiu architekti Astrid Klein a Mark Dytham, zakladatelé architektonického studia Klein Dytham Architecture. Jejich záměrem bylo vytvořit prostor pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků, prostor pro výměnu zkušeností a informací o novinkách v oboru, prostor pro komunikaci s veřejností. Jedná se o prezentace, kdy každý z cca deseti mluvčích, má ke své prezentaci pouze 20 slidů po 20 vteřinách.

PechaKucha Night Mariánské Lázně je dosud jedinou akcí svého druhu v celém Karlovarském kraji. V tomto malém lázeňském městě se původně japonský formát prezentací 20×20 poprvé objevil na jaře roku 2014. Od té doby jej pravidelně pořádá spolek švihák každý třetí pátek v každém třetím měsíci a Mariánské Lázně se tak spojili s více jak s 900 městy po celém světě.

Vstupenky na PechaKucha Night lze zakoupit v mariánskolázeňském Infocentru na adrese Hlavní 47/28, a to každý den od 9 do 18 hodin. Cena vstupenky je 150 Kč na celý večer včetně afterpárty.

Recommended for you

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *