Cestování

Přežij Evropu: Týden na cestách, jen s Red Bullem po kapsách

By

on

Sbalit si ruksak, políbit matku na rozloučenou a vyrazit do světa, o tom sní každý z nás už od lavic středních škol. Dobrodružství mimo rodnou hroudu si ale jen tak nepředstavíme bez té základní „kápézetky“ – nějaký obnos peněz, funkční smartphone a aspoň trochy jídla. Ovšem představte si, že bez všech těchto věcí se opravdu na cestě můžete obejít. Doopravdy.

Přesvědčí vás o tom 495 vysokoškoláků téměř z 50 zemí celého světa, kteří se v týmech po třech členech dostali do velkého finále Red Bull Can You Make it? – sedm dnů budou na cestách a odstartují z místa na hony vzdálenému svému domovu, bez jídla, mobilu nebo peněz. Musí projet řadu checkpointů 40 různých evropských měst, na kterých je čekají nelehké úkoly, než se konečně dostanou do svého cíle v srdci Francie, Paříže.

Jak to bez prostředků zvládnou? Budou mít s sebou zásobu plechovek Red Bull. A za něj si musí vyjednat jídlo, přepravu, nocleh, nebo i nečekaný zážitek. Šílené, ulítlé a nezodpovědné? Naopak, takhle na punk vyrazit do světa se jen tak každý neodváží!

Týmy budou startovat 12. dubna z Edinburghu, Barcelony, Florencie, Berlína a letos také od pražského Rudolfina, z kterého ve 12 hodin odpoledne vyrazí 33 týmů. Španělská Barcelona bude letos startem dokonce 5 českých týmů, z nichž 3 pochází z Prahy a zbývající dva z Liberce a Plzně. Budou muset během sedmi dnů na své cestě podniknout řadu strategických rozhodnutí, zakusí fyzickou i psychickou námahu, ale také zažijí neopakovatelné dobrodružství. Ale v tom, aby výzvu Red Bullu skutečně vyhráli, jim můžete vypomoct i vy sami.

(Video jednoho z českých týmů – The Redbullants. Jejich profil najdete zde.)

Pro svou oblíbenou partu proto můžete hlasovat na Redbullcanyoumakeit.com – všechny týmy tu v průběhu soutěže budou sdílet fotky a videa nejlepších zážitků, akcí a okamžiků, které na své cestě potkají. Vítězem se nakonec stane ten, kdo nasbírá nejvíce bodů za prožitá dobrodružství, splněné úkoly, chechpointy a hlasy svých fanoušků. Tak podporujte své favority a držte jim doslova palce – protože jen opravdoví borci mohou pokořit Evropu. A možná to budou právě Češi!

Recommended for you

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *