Cestování

Co s posledním zimním víkendem? Vyrazte na Bobcross 2016!

By

on

Dospěláci závodící na dětských plastových bobech? Jo, toho se prostě musíte zúčastnit.

Ať už chceme nebo ne, zima pomalu ale jistě končí. Ještě tenhle víkend si závisláci na zimních sportech mohou užít poslední okamžiky tuzemské sezóny, ale byla by celkem škoda ho strávit všedním sjezdem na lyžích či snowboardu. Vyrazte proto do skiareálu Karolinka. A vezměte s sebou ještě tři další kámoše – budete je potřebovat. Bobcross je sice absolutně švihlý závod, ale mazáci z minulých ročníků tuhle soutěž berou smrtelně vážně. Takže konkurenci neberte na lehkou váhu.

Že boby nejsou jen doména prcků si můžete ověřit na vlastní pěst (nebo spíš zadek). V Karolince se o víkendu 12. až 13. březen totiž rozjede obrovský závod všech nadšených šílenců a magorů, kteří se nebojí sjet na plastových bobech profesionálně upravenou dráhu. Slalomové branky, klopenky, boule a koule, to všechno budou muset zvládnout ti nejlepší sjezdaři s kovaným pozadím. Pro účastníky jsou povoleny (ba i je toužebně očekávány) šílené kostýmy, dobrá nálada a chuť se vyválet v poslední letošní sněhové nadílce má být samozřejmostí.

giphy_35

A teď už „vážně“. Bobcross 2016 jede čtvrtý ročník v řadě a je o něj v republice čím dál tím větší zájem. Sympatičtější akci na sjezdovkách byste pohledali. Tým Bobcrossu celý závod připravuje ve velmi profesionálním duchu – a to musí každý, kdo si nakonec rozhodne sednout na rampě na své plastové boby, velmi ocenit. Přihlásit se můžete ve čtyřčlenném týmu, bez rozdílu mezi muži a ženami, a i když sice nakonec může vyhrát jen jeden z vás, organizátoři na konci závodu vyhlásí i vítězný nejlepší tým. Kromě toho samotní diváci vybírají „nejlepšího stylaře“. Letos se k akci navíc jako speciální host přidal Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy. A soutěžit o nejlepší slalom na bobech s tímhle komediálním torpédem, to si nemůže přeci nemůžete nechat ujít. Na Bobcross také můžete přijet s malými svišti, pro které bude samozřejmě připravena jejich vlastní závodní dráha a další atrakce. Pro vás nebude chybět vděčné občerstvení z grillu a něco příjemného na zahřátí.

Co tedy všechno musíte splnit, abyste se mohli dostat mezi závodníky Bobcrossu? Pro účast hlavních závodů vám musí především být 18 let. Ale i kdybyste nešťastně ještě do 12. března byli oficiálně nezletilci, můžete aspoň u svahu podpořit všechny zúčastněné „babky a dědky“. Na webu Bobcrossu vyplňte registraci – poplatek za jednoho účastníka je 290,- Kč (390,- pokud chcete i památeční triko Bobcrossu). Pak už jen stačí dorazit 12. března do skiareálu Karolinka a užít si závody – a večer po vyhlášení všech vítězů párty pod širým nebem s hromadou djs a skvělými drinky. Více informací najdete na Facebooku celé akce nebo rovnou na webovkách Bobcrossu. Tak namažte boby a jede se na svah!

12278707_901936509884294_8885728086768738312_n

Zdroj foto: Ryszard Perzinsky, Facebook.com/bobcross2013

Recommended for you

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *